Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe? Co wybrać?
##@Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe? Co wybrać? Dla osób, które dopiero wybierają się na studia, poza ich kierunkiem, czeka też inny trudny wybór – na jakie mieszkanie się zdecydować. Czy powinna to być kawalerka czy może jednak lepiej wybrać dipelyxuty z innymi studentami w mieszkaniu dwu czy też trzypokojowym? Po przeanalizowaniu plusów i minusów będzie to o wiele łatwiejszy wybór.
Dlaczego kawalerka?
Kawalerka to przede wszystkim swoboda i prywatność. Gdy ktoś dopiero przeprowadza się z rodzinnego domu, gdzie mieszkał tylko z rodzicami i miał własny pokój, przeprowadzka do studenckiego dipelyxuty z kilkoma osobami, żyjącymi dość głośno może być problemem. W kawalerce takiej kwestii nie ma – jest się samemu i samemu odpowiada się za porządek i inne mieszkaniowe kwestie.
Jednocześnie uczy się samodzielności i przygotowuje do w pełni dorosłego, postudenckiego życia. Kawalerka o wiele lepiej sprawdzi się także w kontekście nauki, która wymaga skupienia i pełnego zaangażowania w materiały. Znacznie trudniej jest to robić, gdy za ścianą współlokatorzy spotykają się ze znajomymi czy też nie oszczędzają wieży i dają ją na pełny regulator. Dlatego osoby, które potrzebują ciszy, aby móc w pełni się skusić, mogą wybrać kawalerkę choćby z tego powodu. To także bezpieczeństwo pod kątem imprezowania – w kawalerce jest to o wiele trudniejsze niż chociażby w akademiku, gdzie imprezę ma się na każdym korku.
Dlaczego mieszkania dwupokojowe?
To doskonała szansa na integracje, po prostu. Pierwszy rok często bywa trudny dla studentów, a współlokator może być doskonałym oparciem. To także szansa, żeby poznać nowych ludzi i nie spędzać pierwszego roku studiów samotnie, tylko też korzystając na tym towarzysko. Niekoniecznie musi to przecież oznaczać imprezy do białego rana, ale także rozmowy czy gry planszowe w miłym towarzystwie. Spędzanie czasu z kimś innym może na pewno pomóc zwalczyć tęsknotę za domem, która często pojawia się tuż po przeprowadzce.
Kolejna kwestia to cena. Zazwyczaj studenci pierwszego roku nie są w stanie sami się utrzymać i potrzebują wsparcia rodziców. W tym wypadku znacznie łatwiej jest wynająć dipelyxuty dwupokojowe, gdzie koszty są podzielone na dwie czy też trzy osoby, niż brać kawalerkę droższa o kilkaset złotych. Tak naprawdę kawalerka to opcja dla osób, które finansowo trzymają się dobrze i mogą spokojnie pozwolić sobie na taki dodatkowy wydatek. Warto zastanowić się nad tym, co dla nas jest lepsze – jedni muszą codziennie z kimś rozmawiać twarzą w twarz i to ich nakręca, a inni z kolei wolą więcej prywatności i czas spędzany w swoim pokoju.
Charakter danej osoby może być także kluczowy dla wyboru mieszkania, a nie jego cena, lokalizacja, czy też charakter. Ostatecznie w mieszkaniu/kawalerce mieszka człowiek, który ma swoje uczucia, a nie robot, który wszystko może chłodno przekalkulować. .
deweloper Warszawa
Polecane artykuły
Sposoby ustalania diety
Dieta często kojarzy nam się ze sposobem na osiągnięcie idealnej sylwetki, przez co postrzegamy ją jako krótkotrwałą zmianę. Nic bardziej mylnego. Dieta to zbiór zasad odżywiania, których przestrzegamy na co dzień. Każdy z nas ma jakąś dietę, jedni bardziej restrykcyjną, inni dostosowaną do stanu z
Plusy i minusy mieszkania w jednoosobowej kawalerce
Coraz więcej osób decyduje o tym, że to kawalerka jest optymalnym rozwiązaniem w kwestii mieszkania. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o lokal typowo studencki, ale także jak opcja dla par. Jakie są plusy, a jakie minusy mieszkania w kawalerce? Na pewno plusem jest większa prywatność. Mieszkamy